andrychow.pl


20-lecie Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW - w sobotę Koncert Jubileuszowy

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Wtorek , 17 Października 2017 - 18:43


Koncert Jubileuszowy z okazji 20-lecia działalności zespołu odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7 w sobotę 21 października o godz. 17.00. Wystąpią: grupa dziecięca i grupa dorosłych oraz kapela LZPiT ANDRYCHÓW. Zespół zaprezentuje program zatytułowany "Albośmy to jacy tacy", będący wiązanką tańców krakowskich i pogranicza śląsko-krakowskiego z dodatkiem tańców narodowych.Choreografem zespołu jest Urszula Wiśniowska, kierownikiem muzycznym Leon Majkut.
Zespół ANDRYCHÓW dwukrotnie brał udział w Festiwalu Zespołów Pieśni i Tańca "Z przytupem" w Zakrzewie (Wielkopolska) i na swój jubileusz zaprosił zespoły z tej miejscowości: chórek Zespołu Pieśni i Tańca RODLANIE oraz kapelę RYPCIUM PYPCIUM. Kapela wykonuje utwory o tematyce związanej ze swoją miejscowością i regionem oraz piosenki podwórkowe, ludowe i biesiadne.

Wstęp wolny. Zaproszenia do odbioru w MDK w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7, tel. 33 8753105.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą utworzenia zespołu była Zofia Wanat. Początkowo, jako grupa dziecięca, działał przy Szkole Podstawowej nr 4. Obecnie działa przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Zespół brał udział w wielu przeglądach i festiwalach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Wielokrotnie występował podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Kolędował w znanych sanktuariach: w Łagiewnikach, Częstochowie, Niepokalanowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach. W 2016 r. miał zaszczyt wystąpić z koncertem polskich pieśni ludowych w Katedrze we Lwowie. Występował również w Niemczech, Czechach, na Słowacji i na Łotwie. Jest laureatem 23. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Będzin 2017. W grudniu ukaże się nowa płyta zespołu z kolędami i pastorałkami.

Info: kultura.andrychow.eu


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://owr.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://owr.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8747

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393