andrychow.pl


Piękna, inna muzyka - koncert Indian Air w MDK

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Wtorek , 13 Marca 2018 - 14:45


12 marca 2018 r. w Miejskim Domu Kultury zabrzmiały niecodzienne dźwięki. Wszystko to za sprawą trio INDIAN AIR i kolejnego z koncertów, które zrealizowano we współpracy CKiW w Andrychowie oraz Austriackiego Forum Kultury w Warszawie. W Polsce zespół wystąpi tylko z 5 koncertami. Oprócz Andrychowa zagra również w Warszawie, Sopocie, Elblągu i Kwidzynie.

W skład zespołu wchodzą Klaus Falschlunger - sitar, Tobias Steinberger - instrumenty perkusyjne oraz Clemens Rofner - kontrabas, ukulele basowe. Bezsprzecznie wykonawcy świetnie czują się na scenie prezentując swoją pasję łączenia stylów tradycyjnej muzyki indyjskiej ze współczesnymi nurtami. Transowe połączenie folku, popu i modern jazzu spodobało się andrychowskiej publiczności, która żywo reagowała nie tylko na muzykę, ale swoisty dialog, który nawiązał się z niecodziennymi artystami. Nie zabrakło szczegółowych informacji o niecodziennych instrumentach, które rzadko goszczą w naszym mieście. Muzycy opowiedzieli o sobie i swojej pasji, opisując również instrumenty które im towarzyszyły.

Frontman zespołu, grający na sitarze muzyką indyjską od ponad 20 lat, austriacki muzyk Klaus Falschlunger jest prawdziwym mistrzem gry na tym instrumencie. Jak informuje strona CKiW - jest również aktywnym przedstawicielem sceny indoeuropejskiej w Europie. Dorastając w klimacie jazzu i rocka, podczas licznych podróży do Azji, Bliskiego Wschodu i Europy odkrywał coraz większą różnorodność muzyki. Obok zamiłowania do indyjskiej muzyki klasycznej komponował i eksperymentował z różnymi formacjami. Koncertował z wieloma muzykami z Indii, Korei, USA i Europy. Wraz z Clemensem Rofnerem i Tobiasem Steinbergerem stworzył trio "INDIAN AIR".

Organizatorzy koncertu wyrazili specjalne podziękowania dla Pani Andrei Brzozy z AFK za przychylność i umożliwienie organizacji koncertów w Andrychowie. Od 2014 roku w MDK wystąpiło kilka zespołów z Austrii: Trio Frizzante, Christian Bakanic's Trio Infernal, Duo Aliada, chuffDRONE oraz Trio Immersio.

Podziękowania popłynęły również dla partnerów koncertu: PARKHOTEL & SPA ŁYSOŃ w Inwałdzie, Restauracji ADRIA i firmy CMC Sp. z o.o.
JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://owr.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://owr.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8782

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393